Prechod na navigáciu Hlavné menu
ICBB

Klub ZRNKO

 

Občianska skupina Zrnko vznikla z potreby uplatňovať životný štýl založený na vyváženosti človeka a prírody, rešpektu k okoliu a k sebe samým, dôvere a spolupatričnosti. Podporujeme a realizujeme aktivity, ktoré sa vydajú týmto smerom, budú nás napĺňať a inšpirovať.

Hlavným poslaním do budúcnosti je vytvorenie Detského lesného klubu, inšpirovaného lesnými materskými škôlkami. Zatiaľ funguje komunitný priestor, v rámci ktorého od apríla 2012 prebiehajú rôzne aktivity pre rodiny aj jednotlivcov. Vo februári 2013 sme sa stali Klubom Stromu Života a naša činnosť je podporená Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu.

Čo  ponúkne lesný klub

Detský lesný klub v budúcnosti ponúkne vzdelávaciu a výchovnú starostlivosť pre deti predškolského veku od 3 do 6 rokov zameranú na zdravý, harmonický, telesný a duševný rozvoj prostredníctvom pobytu v prírodnom prostredí. Lesný klub je inšpirovaný lesnými materskými škôlkami úspešne fungujúcimi v Dánsku, Nemecku, v Čechách a inde. Deti tu trávia veľkú časť dňa v prírode, na obed a odpočinok je im k dispozícii suché útulné zázemie. Motto lesných škôlok vo svete znie: "neexistuje zlé počasie, len zlé oblečenie". Spoločnou platformou pedagogického tímu je rešpektujúci prístup k deťom a prežívanie roka v bližšom kontakte s rytmom ročných období. Pedagogický koncept naplňuje obsahuje prvky walfdorfskej a montessori pedagogiky, naplňuje tiež Štátny vzdelávací program pre materské školy.

Čo ponúka komunitný priestor

V komunitnom priestore sa realizujú aktivity pre širokú verejnosť v oblastiach a témach, ktoré navzájom spája aktívny a vedomý prístup k životu. Ponúkame aktivity pre rodiny s deťmi a jednotlivcov. Zatiaľ prebieha záhradný klub pre rodičov s deťmi, ženský kruh, komunitné pestovanie a od februára 2013 pribúda cyklus Malí bubeníci, Energetické cvičenie a Orientálny tanec nielen pre tehotné.

O čo sa budeme usilovať v lesnom klube

Dobrý chod lesného klubu je založený na úzkej spolupráci rodičov a detí. Radi by sme sa spoločne podielali na príprave slávností a iných akcií, či spoluvylepšovali zázemie lesného klubu. Našim cieľom bude nadviazať priateľské vzťahy s rodičmi, či priaznivcami a zdieľat s nimi chod klub. Fungujúca komunikácia lektorov a rodičov je predpokladom k porozumeniu špecifickým potrebám našich detí.


Viac tu: klubzrnko.webnode.sk/o-nas/
 


 

Akcia na knižnú publikáciu Radvaň.
Cena 39€

Tretie vydanie obľúbeného turistického sprievodcu Banskou Bystricou si môžete zakúpiť v Informačnom centre. Publikácia je v slovenskom a anglickom jazyku.

Knižná publikácia ZLATÝ VEK MEDENÉHO MESTA od Jozefa Ďuriančíka v predaji v Informačnom centre Banská Bystrica

Knižná publikácia KORENE MEDENÉHO MESTA od Jozefa Ďuriančíka v predaji v Informačnom centre Banská Bystrica

Knižná publikácia SÁSOVÁ V OBRAZOCH od Jána Kollára v predaji v Informačnom centre Banská Bystrica

U nás si môžete zakúpiť vstupenky na podujatia, ktoré nájdete na:
ticketportal.sk a ticketportal.cz.

Model Kostola Nanebovzatia Panny Márie v mierke 1:200 si môžete zakúpiť v Informačnom centre Banská Bystrica v cene 8,00 €
Kúpou modelu podporujete činnosť detského speváckeho zboru pri Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie v Banskej Bystrici.


webygroup

Vyberáme z ponuky...

turistická známka mesta, magnety s motívom Banskej Bystrice a Slovenska, pohľadnice, turistické mapy, bábiky zo šúpolia, poháre, hrnčeky a štamprlíky s erbom Banskej Bystrice, ceruzky, perá, levanduľové vrecúška

Cyklobus bude premávať bude do konca septembra cez víkendy a sviatky. Cieľové i cestovné stanice ostanú nezmenené.

Hodinová veža je otvorená nasledovne:
Pondelok zatvorené
Monday closed
Utorok – Nedeľa 13.00 - 19.00 hod.
Tuesday – Sunday 1.00 pm - 7.00 pm

Júl / August
July / August
Pondelok – Nedeľa 10.00 - 19.00 hod.
Monday – Sunday 10.00 am - 7.00 pm

Vstupné:
dospelí: 1,50 €, deti, študenti, dôchodcovia: 1,00 €
Admission:
adult: 1,50 €, child, student, retired: 1,00 €

Počas nepriaznivého počasia nie je vstup na vežu možný!

Vyberáme z ponuky Informačného centra:
Čak si z Bystrici?
Ako sme tu žili 1,2
Ján Móry
Korene Medeného mesta
Sásová v obrazoch
O zakliatej Bystrici
Monografie - Sásová a Rudlová / Radvaň / Kremnička
Radvanský jarmok
Lexikón obcí
Po stopách architekta L.E.Hudeca
Denník Princa Leopolda


V Informačnom centre môžete pri nákupe použiť platobné karty.


English version

15615584

Úvodná stránka