Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
ICBB

Náučný chodník Serpentíny Urpín

Náučný chodník SERPENTÍNY URPÍN

Chodník je stredne náročný, líniový, peší, v dĺžke 3,6 km s prírodovedným zameraním. Minimálna nadmorská výška je 337 m n.m. a maximálna 510 m n.m., s celkovým prevýšením 173 m. Čas prechodu je individuálny (cca 2 hodiny, avšak pre rodičov s deťmi vďaka veselému pavúčikovi a rôznym zaujímavým zábavno-náučným hrám to môže byť oveľa, oveľa viac).

Náučných chodník prechádza od východiskového bodu, železničnej stanice Banská Bystrica - mesto cez 13 zastávok až k bývalému skokanskému mostíku na Žltých pieskoch. Náučný chodník je  ideálnym oddychovým miestom pre malých i veľkých, na svoje si prídu najmä rodiny s deťmi. Je zároveň vhodným miestom pre žiakov základných škôl na výučbu prírodovedy či na environmentálnu výchovu.

Jednotlivé zastavenia majú interaktívny charakter - spoznávajte hravou a pútavou formou našu krásnu prírodu, spoznajte aké rastliny sa vyskytujú na Urpíne alebo ako sa pozorujú hviezdy. Naučte sa poznávať okolité dreviny, ako postaviť domček pre hmyz či vtáčiu búdku. Objavujte, čo všetko robí lesník a čo môžeme sami urobiť  pre ochranu lesa.

Sprievodcom vám bude maskot náučného chodníkapavúk Stepníček. Druh pavúka Stepníka červeného sa totiž v minulosti nachádzal práve v tejto lokalite a patril medzi vzácne unikáty nášho regiónu. Začiatok trasy zdobí slávnostná lavička vyrezaná z kmeňa 120 ročného dubu a na jednej z infotabúľ pozoruhodný rez kmeňa stromu smreka občajného, starého 282 rokov.

Náčný chodník v lete poskytuje príjemný chládok v tôni stromov, v zime však nie je udržiavaný!


 

Náučný chodník Serpentíny Urpín

bez názvu

 

webygroup

Otváracie hodiny Informačného centra Banská Bystrica:

Pondelok - Piatok
08.00 hod. – 17.00 hod.
Sobota
10.00 hod. – 15.00 hod.


https://martinamickova.blog.
idnes.cz/blog.aspx?c=545029

https://martinamickova.blog.
idnes.cz/blog.aspx?c=614104

U nás si môžete zakúpiť vstupenky na podujatia, ktoré nájdete na:
ticketportal.sk a ticketportal.cz.


English version

27518295

Úvodná stránka