Prechod na navigáciu Hlavné menu
ICBB

Potulky mestom

Informačné centrum Banská Bystrica pre vás pripravilo tématické prehliadky nášho mesta s pravidelným opakovaním pod názvom POTULKY MESTOM. Potulky sú zamerané vždy na inú tému, o ktorej vám rozprávajú naši kvalifikovaní vlastivední sprievodcovia.

Deň vyčlenený pre Potulky mestom je vždy druhá nedeľa v mesiaci, v mesiacoch október - máj o 14.00 hod. a v mesiacoch jún - september o 17.00 hod. so stretnutím pri Mariánskom stĺpe na Námestí SNP. Poplatok za osobu je 2,00 €, dieťa do 12 rokov zdarma. Platí sa v deň Potuliek pracovníkovi Informačného centra.
 

 

 

 

V sezóne 2010/2011 sa uskutočnili Potulky mestom na tieto témy: Tajomstvo Matejovho domu, Závesná strecha – unikátna technická pamiatka, Barbakan – kedysi a dnes, Radnica v novom šate, Radnica - Praetorium, Najzaujímavejšie pamiatky Skuteckého ulice, Cisársky dom, Horná ulica, Ebnerov dom, Trhy, remeslá v Banskej Bystrici, Židovská Banská Bystrica, Spomienka na tých, ktorí naše mesto zviditeľnili, O tradícii betlehémov v Diecéznom centre.

V sezóne 2009/2010 sa uskutočnili Potulky mestom na témy: Bašty a hradné opevnenie, Thurzovsko-fuggerovská spoločnosť a baníctvo, Cechy a remeslá, Kostol Nanebovzatia Panny Márie a Kostol Sv. Kríža, Kostol Sv. Františka Xaverského a Kostol Sv. Alžbety, Gabriel Bethlen a prehliadka Bethlenovho domu, Rodina Beniczkých v Banskej Bystrici a prehliadka Beniczkého domu.

 

Bližšie informácie:
Informačné centrum Banská Bystrica
Námestie SNP 1, Banská Bystrica
tel: +421 (0)48/415 5085
infotel: 0850 003 004
mobil: +421 (0)907/846 555
ic@banskabystrica.sk
www.icbb.sk


 

Pri príležitosti 359. Radvanského jarmoku vychádza zábavná spoločenská hra pre deti.

Tretie vydanie obľúbeného turistického sprievodcu Banskou Bystricou si môžete zakúpiť v Informačnom centre. Publikácia je v slovenskom a anglickom jazyku.

Knižná publikácia ZLATÝ VEK MEDENÉHO MESTA od Jozefa Ďuriančíka v predaji v Informačnom centre Banská Bystrica

Knižná publikácia KORENE MEDENÉHO MESTA od Jozefa Ďuriančíka v predaji v Informačnom centre Banská Bystrica

U nás si môžete zakúpiť vstupenky na podujatia, ktoré nájdete na:
ticketportal.sk a ticketportal.cz.

Model Kostola Nanebovzatia Panny Márie v mierke 1:200 si môžete zakúpiť v Informačnom centre Banská Bystrica v cene 8,00 €
Kúpou modelu podporujete činnosť detského speváckeho zboru pri Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie v Banskej Bystrici.


webygroup

Otváracie hodiny Informačného centra Banská Bystrica:

Pondelok - Piatok
08.00 hod. – 17.00 hod.
Sobota
10.00 hod. – 15.00 hod.
Nedeľa
Zatvorené

Hodinová veža je v mesiacoch marec a apríl otvorená po dohode v rámci otváracích hodín Informačného centra od pondelka do piatku od 08:00 do 17:00 hod., minimálny počet osôb na jeden vstup: 5 plne platiacich osôb (spolu 7,50 € na jeden vstup)

Vyberáme z ponuky Informačného centra:
Čak si z Bystrici?
Ako sme tu žili 1,2
Ján Móry
Korene Medeného mesta
Sásová v obrazoch
O zakliatej Bystrici
Monografie - Sásová a Rudlová / Radvaň / Kremnička
Radvanský jarmok
Lexikón obcí
Po stopách architekta L.E.Hudeca
Denník Princa Leopolda


Vyberáme z ponuky...

hra- Radvanská vareška, turistická známka mesta, magnety s motívom Banskej Bystrice a Slovenska, pohľadnice, turistické mapy, bábiky zo šúpolia, poháre, hrnčeky a štamprlíky s erbom Banskej Bystrice, ceruzky, perá, levanduľové vrecúška

V Informačnom centre môžete pri nákupe použiť platobné karty.

Autor fotografie: E. Apfel


English version

19013819

Úvodná stránka