Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
ICBB

Septembrové Potulky mestom

50 rokov VŠC Dukla Banská Bystrica“

24.09.2017

 

Pri príležitosti Európskeho týždňa športu, boli aj septembrové potulky venované tejto téme, špeciálne VŠC Dukla, ktorá oslavovala svoje 50. výročie.

V deň potuliek sme sa stretli pred hlavnou budovou VŠC Dukla, kde nás privítala pani Lýdia Búliková spolu so zamestnancami Dukly pánom Pavlom Blažekom, Jurajom Benčíkom a pani Máriou Hrašnovou.

Úvod potuliek bol venovaný vzniku športu v Banskej Bystrici jeho premenám ako aj osobnostiam, ktoré sa významnejšou mierou podieľali na jeho napredovaní. Po úvode sme sa presunuli do vnútorných priestorov administratívnej budovy VŠC Dukla, kde sme si mohli prezrieť fotografie víťazov ako aj olympijské medaily a vypočuli sme si informácie od pána Benčíka, pána Blažeka a pani Hrašnovej.

V závere potuliek sme šli do Športovej haly, kde sme dostali možnosť nahliadnuť do tréningovej časti športovcov a to vzpierania a športovej streľby. Tu nám pán Tibor Kiss, ktorý je tréner športovej streľby, veľmi pekne porozprával o podmienkach tréningu a súťažiach.

Účastníci potuliek sa živo zapájali do debaty a ocenili nové informácie ako aj navštívené priestory, ktoré nie sú bežne prístupné verejnosti.

 


 

Septembrové potulky mestom 2017/Wandering through the town in September

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

webygroup

Otváracie hodiny Informačného centra Banská Bystrica:

Pondelok - Piatok
08.00 hod. – 17.00 hod.
Sobota
10.00 hod. – 15.00 hod.


https://martinamickova.blog.
idnes.cz/blog.aspx?c=545029

https://martinamickova.blog.
idnes.cz/blog.aspx?c=614104

U nás si môžete zakúpiť vstupenky na podujatia, ktoré nájdete na:
ticketportal.sk a ticketportal.cz.


English version

27232740

Úvodná stránka